“EĞLENCE MEKANLARINI KALDIRAN BİZİZ”

Kaynaşlı ilçesinde seçimlerin iddialı ismi BBP Kaynaşlı Belediye Başkan Adayı Erol Bayraktar, konuk olduğu Öncü TV ekranlarındaki Güne Merhaba programında, belediye başkanı seçilmesi halinde ilçeyi turizmle kalkındırmak istediğini söyledi. Belediye başkanlığı döneminde büyük projelere imza attığını vurgulayan Bayraktar, yeni dönem için “Biz teknik belediyecilik anlamında, belediyenin bünyesinde mevzuat birimleri oluşturacağız. Bunlardan birincisi proje birimi oluşturacağız. Bu ve yeni ihtiyaçlar doğrultusunda yeni projeler geliştireceğiz.” dedi.

“EĞLENCE MEKANLARINI KALDIRAN BİZİZ”

Kaynaşlı ilçesinde seçimlerin iddialı ismi BBP Kaynaşlı Belediye Başkan Adayı Erol Bayraktar, konuk olduğu Öncü TV ekranlarındaki Güne Merhaba programında, belediye başkanı seçilmesi halinde ilçeyi turizmle kalkındırmak istediğini söyledi. Belediye başkanlığı döneminde büyük projelere imza attığını vurgulayan Bayraktar, yeni dönem için “Biz teknik belediyecilik anlamında, belediyenin bünyesinde mevzuat birimleri oluşturacağız. Bunlardan birincisi proje birimi oluşturacağız. Bu ve yeni ihtiyaçlar doğrultusunda yeni projeler geliştireceğiz.” dedi.

29 Mart 2024 Cuma 14:40
“EĞLENCE MEKANLARINI KALDIRAN BİZİZ”

“Kaynaşlı’yı kalkındıracak projeleri hayata geçireceğim”

Pazar günü yapılacak, 31 Mart Yerel Seçimleri’nde son viraja girildi. Seçimlerin nabzı Öncü TV ekranları ile 100.2 Radyo Öncü’de atmaya devam ederken, Öncü TV Haber Müdürü Canan Üstüner’in hazırlayıp sunduğu Güne Merhaba programına, Büyük Birlik Partisi Kaynaşlı Belediye Başkan Adayı Erol Bayraktar oldu. 2014 – 2019 yılları arasında yürüttüğü Belediye Başkanlığı döneminde birçok proje ve başarılı çalışmaların altına imza attığına dikkat çeken Bayraktar, kendisi açısından seçimlerin zaferle sonuçlanacağını öne sürdü. Belediye Başkanı seçilmesi halinde ilçenin kalkınmasına yönelik hazırladığı projeleri hayata geçireceğini ifade eden Bayraktar,  Elbette ki seçim bizim çalışmalarımızı taçlandıracak şekilde, Sayın Genel Başkanımızın Kaynaşlı ilçemizi ziyaret etmesi, halkımız nezdinde de güzel bir intiba bıraktı. Bizde de çalışmalarımız açısından gurur verici bir tablo oldu. İnşallah bunu 1 Nisan sabahında, görevi devir alarak taçlandıracağız. Hizmet noktasında ben zannetmiyorum; hiçbir vatandaşımızın kafasında soru işareti kalacağını. Kaynaşlı halkı Erol Bayraktar`ı çok iyi tanır. Hangi belediye olursa olsun,  projesini yaptıktan sonra,  zaten bütün belediyelerin iller bankasında ayrılan bir payı var. Belediye Başkanı çaba göstersin veya göstermesin, gelen düzenli bir ödenek var. Onun haricinde de sizin yapmış olduğunuz projeler noktasında, devletin her kademesinde, hiçbir istediğiniz geri gelmeyecek şekilde,  bir hizmet serüveni var, son 20 yıldır ülkemizde” diye konuştu.

“Belediye başkanlığı dönemimde büyük işler başardım”

Belediye Başkanlığı döneminde Kaynaşlı için büyük hizmetlerin altına imza atığını belirten Bayraktar,  “En ihtiyaç noktasında öncelikli projem, pazaryeri. Şöyle bir şey var, Kaynaşlı’da. Her gelen başkan, depremden beri bir pazaryeri sözü veriyor.  Ama şunu da biliyorlar ki; Kaynaşlı Erol Bayraktar döneminde 8 tane seçim olmasına rağmen, yine 15 Temmuz gibi bir garabetin yaşanmış olmasına rağmen büyük işler başardı. O zamanlar bilirsiniz; 2 sene bürokraside yaprak kımıldamadı.  Daha sonra dünyada ve ülkemizde bir ekonomik krizin oluşması ve ona rağmen olan işler noktasında Erol Bayraktarın kapalı pazaryerinin, Merkez TOKİ ve Karaçalı TOKİ ihalesi ilk yapılan işlerden oldu. Daha sonra benim açıkladığım pazaryeri projesi iptal edildi, bu dönemde. Bunu halk biliyor, Erol Bayraktar dediyse, bu işin gerçekleşeceği kanaatinde herkes.” şeklinde konuştu.

“Turizmde Kaynaşlı ilçesini marka şehir haline getireceğiz”

İlçenin doğal güzellikleri ve kaynaklarını en güzel şekilde değerlendirerek Kaynaşlı’yı özellikle Turizmde marka şehir haline getireceği vaadinde bulunan Bayraktar, “Benim her şeyden önce, Kaynaşlı doğasıyla yaşanabilecek bir noktada. Göletleriyle, yaylalarıyla, mesire alanlarıyla, Kaynaşlı ön planda. Bunun açığa çıkarılması hem ilçemizin, hem ilimizin, hem de ülkemizin, hatta Dünyanın insanlığına sunma noktasında bir çabamızın olması gerekiyor. Bizim geçmiş dönemlerde sadece Kaynaşlı`yı değil, Düzce`nin genelini bir turizm destinasyonu haline getirmek. Her zaman ifade ediyorum; ben 40 milyon insanın aracının kontağına bastığında, 2 saatte ulaşabileceği bir noktadayız. Onun haricinde milleti, insanları çekebilecek cazibelerin, imkânların elimizde olduğu bir coğrafyanın üzerindeyiz. Düzce’nin geneli, bütün ilçeleriyle birlikte ilimizin her bir köşesi Allah ü-Teâla`nın bütün güzellikleri yaratmış olduğu bir coğrafyanın üzerinde.  Sadece insanlara düşen, bu güzelliklerin açığa çıkarılması, bunun için ben çalışacağım. Mesela Kaynaşlı’da bizim önceki dönemlerde İlçe Başkanlığı yaptığımız dönemlerden, bu noktaya geldiğimize mesela Topuk Yaylasının şu hale gelmesinde ilk temel taşını koyan ve ilçeye kazandırılmasını sağlayan 3 - 5 kişiden biriyiz. Ben yaptığımız hizmetler noktasında, daha sonrada baktığımda vatandaşa, en azından insanlığa hizmeti sunduğumuz için gurur duyacak noktada çalışmalarımız olmuş.” dedi.

“Kaynaşlı’daki lojistik sektörü ilçeye döviz kazandırıyor”

İlçede bulunan uluslararası lojistik firmalarının ilçeye döviz kazandırdığının altını çizen Bayraktar,  “Belediye başkanlığımız döneminde, Yeşilay ve Yayla Göl Projesi’nin hayata geçmesi için birçok çaba harcadım. Dedim ya; 15 Temmuz o darbe girişimi olmasaydı, o proje bitmiş olacaktı. Pazaryeri`nden tutun da, Kaynaşlı’da benim şu anda vatandaşa bunlar yapılacak dediğimiz ve rafta bekleyen projelerimiz dediğimiz bütün projeler şuan da hayata geçmiş olacaktı belki de. Allah nasip ederse, biz bu geçen yılları telafi ederek, yola devam etmek istiyoruz. Kaynaşlı’da ki lojistik sektörü, Türkiye’de Düzce`yi aşmış durumda. Türkiye’nin yüzde 5 yüzde, 6 yükünü taşıyan bir sektör ve hizmet ağı mevcut. İlçeler arasında, en fazla döviz girişi olan ilçelerden biriyiz nüfuz bazında. Daha fazla nüfus olan ilçelerden, ileri bir konumdayız. Biz bu sektörü lokomotif belirleyerek, onların lojistik alanındaki hizmetlerini daha fazla yapmasını sağlayarak, Kaynaşlı ilçemizi turizme açmak istiyoruz. Allah nasip ederse, bunu ilçemizin ve tüm Düzce’mizin ilçeleriyle birlikte, Düzce`nin genelini ele alarak turizm noktasında eskisinden fazla ivmeyi ilçemize kazandırmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Proje birimi oluşturacağız”

Belediye Başkanı seçilmesi halinde, belediye bünyesinde proje birimi kuracaklarını anlatan Bayraktar, “Vizyoner belediyeciliğe en fazla millet bahçesi alanı ve rekreasyon alanları olsun, mesire alanları olsun en fazla çalışma sunduğumuz işler arasında. Gırgın Çayırı Mesire Alanı’mızda, önceki belediye başkanımızın 16 dönüm tahsis etmişti ve akabinde de biz bunun tahsisini 82 dönüm olarak gerçekleştirdik. Bu alanda bir Kır Düğün Salonu projemiz var. Doğal bir futbol sahası, etrafına amfiler ile seyirci tribünü olacak şekilde bir projemiz var. Vatandaşlarımızın isteği doğrultusunda, mesire alanı içerisinde ne olması gerekiyorsa, bunları sağlayacağız. Biz ilçemizin her mahallesine, vatandaşımızın huzurlu bir şekilde vaktini geçirebileceği, donatı alanları oluşturacağız. Asar Deresi aşağısında, 30-40 dönümden fazla bir arazi var. Derenin güzergâhı boyunca, su sesleri ile vatandaşlarımızın kanal boyunda yürüyecekleri yerler, iki adet asma köprü, gençlerimiz için spor tesisleri, vatandaşlarımız için sosyal donatı alanları ile birlikte Asar Deresi rekreasyonu diye isimlendirdiğimiz, projemizi hayata geçireceğiz. Biz teknik belediyecilik anlamında, belediyenin bünyesinde mevzuat birimleri oluşturacağız. Bunlardan birincisi proje birimi oluşturacağız. Bu ve yeni ihtiyaçlar doğrultusunda yeni projeler geliştireceğiz” ifadelerine yer verdi.

“Eğlence mekanlarının kaldırılmasını sağlayan bizleriz”

Kaynaşlı Belediye Başkanı ve Yeniden Refah Partisi Belediye Başkan Adayı Birol Şahin’in eğlence mekanları üzerinden önceki yıllarda görev yapan ve MHP’den aday olarak yeniden halktan destek isteyen Eftal Altındal ile ilgili sert açıklamalarının hatırlatılması üzerine Bayraktar, “Bizim siyasette olmamız bir kalite getirdi, benim çizgim bu diğerlerinin çizgisi ne olur onu bilemem herkesin kendi tarzıdır. Uysalsak da ağırbaşlı koyun değiliz. Kesilir boynumuz fakat çekmeye gelmez bu da böyle bilinsin. İlçedeki uygunsuz yerlerin ruhsatlarıyla birlikte, ortadan kaldırılmasını sağlayan bizleriz. Bu nokta da vatandaşımızın ihtiyacını, o işi yapıyorsa bunun yerine getirilmesi konusunda alt zemini oluşturacak biziz. Benim inancıma göre, bir ilçede veya bir toplumda rabbim beni yönetici olarak tayin etmişse, beni vatandaşıma karşı hizmetkar olarak görevlendirmişse, bu toplum içerisinde bir tane gayri Müslim var, ben yönetici olarak o gayri Müslim’in, Hristiyan’ın kilisesini yapmak zorundayım, inancım gereği. Biz geçmişte bunu yaptık. Vatandaşın istemediği yerlerin ortadan kaldırılmasını gerçekleştiren kişi benim. Geçmişte yaptığımız yöneticilik anlayışı neyse, önümüzdeki dönemde bu olacak.” açıklamalarında bulundu.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.