Geçtiğimiz sezonu şampiyonluk kupasıyla taçlandıran Düzce Cam Düzcespor, 22 yıllık 2. Lig hasretine son vermişti.
2. Lig’de başarıya koşacak teknik heyet ve kadro yapılanması gerçekleşti. Bu başarının mimarları ise başta Kulüp Başkanı Gökhan Kapoğlu ve Yönetim Kurulu’dur.
Düzce Cam Düzcespor, Lig’in ilk yarısında aldığı sonuçlar ve topladığı 30 puanla dikkatleri üzerine çekti. Devre arasında yapılan takviyelerle daha iddialı bir kadro oluşturuldu ancak Lig’in 2. yarısında beklenen çıkış bir türlü sağlanamadı.
Maraton tribününün sökülmesiyle taraftar desteğini de kaybeden takım için iç saha maçları da deplasmandan farksız oldu.
Düzce Cam Düzcespor için taraftar desteğinin ne kadar önemli olduğu, geçen sezon şampiyonluk mücadelesinde görülmüştü.
Son haftalarda alınan başarısız sonuçlara Şanlıurfaspor deplasmanından alınan 4-1’lik mağlubiyete bir yenisi daha eklendi ve temsilcimiz 41 puanla 8. sıraya geriledi. 54 puana sahip Çorumspor ile aradaki puan farkı 13’e yükseldi.
İşte grubun çarşamba günü toplu sonuçları ve oluşan puan durumu: