‘MEMLEKETİME HİZMET İÇİN BAŞKANLIĞA TALİBİM’

AK Parti’den Akçakoca Belediye Başkanı Aday Adayı olan Yüksek Ziraat Mühendisi, girişimci ve iş insanı Ali Uzun, Öncü TV Haber Müdürü Canan Üstüner’in hazırlayıp sunduğu “Güne Merhaba” programında konuk oldu. Tarım başta olmak üzere birçok alanda edindiği yüksek tecrübeyi yerel yönetim aracılığıyla halka hizmet olarak kullanmak istediğini altını çizen Başkan Aday Adayı Uzun, üst düzey bürokratlarla olan yakın diyaloğu ve geniş çevresi sayesinde Akçakoca’yı her alanda kalkındıracak yolları çok iyi bildiğini vurguladı.

‘MEMLEKETİME HİZMET İÇİN BAŞKANLIĞA TALİBİM’

AK Parti’den Akçakoca Belediye Başkanı Aday Adayı olan Yüksek Ziraat Mühendisi, girişimci ve iş insanı Ali Uzun, Öncü TV Haber Müdürü Canan Üstüner’in hazırlayıp sunduğu “Güne Merhaba” programında konuk oldu. Tarım başta olmak üzere birçok alanda edindiği yüksek tecrübeyi yerel yönetim aracılığıyla halka hizmet olarak kullanmak istediğini altını çizen Başkan Aday Adayı Uzun, üst düzey bürokratlarla olan yakın diyaloğu ve geniş çevresi sayesinde Akçakoca’yı her alanda kalkındıracak yolları çok iyi bildiğini vurguladı.

29 Kasım 2023 Çarşamba 16:18
‘MEMLEKETİME HİZMET İÇİN BAŞKANLIĞA TALİBİM’

Ak Parti Akçakoca Belediye Başkan Aday Adayı Ali Uzun, başkan seçilmesi halinde Akçakoca ilçesinde hayata geçireceği projeleri, konuk olduğu Öncü TV Haber Müdürü Canan Üstüner’in hazırlayıp sunduğu “Güne Merhaba” programında anlattı. “Akçakoca’yı kalkındırmak istiyorum.” diyen Uzun, özellikle tarım ve turizm konusunda önemli projelerinin olduğunu söyledi.

“Mesleğimi siyasete yansıtıyorum”

Programda Üstüner’in sorularını yanıtlayan Yüksek Ziraat Mühendisi, girişimci ve iş insanı Ali Uzun, kendi mesleğini siyasete yansıttığını ifade ederek, “Ziraat yüksek mühendisiyim. Arabacı ve Altınçay Köyü’nde tarım danışmanlığı yaptım. Akçakoca’daki arkadaşlarımla hiç irtibatı kesmedik. Kasım ayında Antalya’da düzenlenen YÖREX Fuarı’nda Düzce’den çok sayıda ziyaretçimiz oldu. Tesisimizi, seralarımızı gezdiriyorum. Antalya’da Düzce’nin temsilciliğini yapıyorum diyebilirim. Siyasete Çamlıevler mahalle delegeleriyle başladım. Daha sonra merkez ilçe yönetiminde bulundum. Antalya’da tarım komisyonluğu başkanı oldum. Tarım alanında politikalara nasıl öneriler sunarız diye çalışmalar yapıyoruz. Düzce’de tarım ve siyaset konularında kitap yazdım. Düzce’deki fındık tarımını kitaba taşıdım. Akçakoca ve Düzce hakkındaki konuları kitapta topladım. Kendi mesleğimi siyasete yansıtıyorum. Sadece tarım değil turizm, ticaret, sanat, sanayi, spor dallarında 12 projem var. Kamuoyuyla da paylaşıyorum. Bizim projelerimiz bize ait değil, kendimiz olmasak da projeler kullanılabilir. Diğer partiler de bunu yapabilir.” diye konuştu.

“Ankara’daki ilişkilerimi kullanarak Akçakoca’yı kalkındırmak istiyorum”

AK Parti tarafından aday gösterilip halkın teveccühü ile belediye başkanı seçilmesi halinde Akçakoca’yı alternatif turizm bölgesi haline getirmek istediğini belirten Uzun, “Yolun altında ve üstünde turizm otelleri yapılması gerekiyor. Ekolojik turizm ve spor kulüplerinin gelerek kalabileceği oteller yapmak istiyorum. Turizm yatırımcısını Akçakoca’ya kazandırmak istiyorum. Ankara’daki ilişkilerimi kullanarak Akçakoca’yı kalkındırmak istiyorum.  Seçimi kazanabiliriz. Milletvekilliğinden ziyade belediyeye daha yakınım. Turizmi geliştirecek, kalkındırılacak çalışmalar yapmak istiyorum.  Bütçe yapılarak ekonomik olarak belediyenin ekonomisini nasıl arttırırız diye düşünüyorum. Akçakoca tarım ve Akçakoca belediye spor kurmak istiyorum. Sadece futbol değil, birçok spor okulları açılması gerekiyor. Gençlerin kötü alışkanlıklara düşmemek için kurulabilir.  Tarım OSB bölgesi yapmak istiyorum. Seracılık yapmak istiyorum. Çikolata fabrikası kurmak istiyorum. Fındık kabuğundan elde edilen karbon için tesis kurmak istiyorum. Tıpta ve kozmetikte kullanılıyor. Fındık bahçelerimizin yenilenmesi için çaba göstereceğiz” şeklinde konuştu.

“Akçakoca’nın öncelikli 15 sorununu tespit ettim”

Akçakoca’da çözülmesi gereken 15 sorunun olduğunu dile getiren Uzun, bunları şöyle sıraladı:

“- DSİ ile işbirliği içinde, dere yataklarının tamamının kaynağından itibaren yeniden ıslah edilmeli.

- Akçakoca Belediyesi’ne ait Sarıyayla İçme Suyu Barajı’nın ömrünün daha da uzatılması için, barajı besleyen orman içi dere yataklarına çökelti havuzları yapılmalı. Projede olmasına rağmen şu ana kadar takibi yapılmamış. Yine baraj havzası etrafında dikili ağaç kesiminin durdurulmalı.

- Son 15 gündür dev dalgaların Akçakoca kıyılarında yaşattığı tahribat dikkate alınarak kısa ve uzun vadeli kıyı koruma projeleri geliştirilmeli.

- Akçakoca ekonomisine ciddi girdisi olan balıkçı barınağının var olan iki mendireğinin güçlendirilmesi çalışmasına acil başlanmalı. Ne yazık ki ilçe için acil ihtiyaç olmasına karşılık rafa kaldırılan Öğretmen Evi’nin oradan başlaması planlanan ve projesi onaylanan 3. Mendirek Projesi hemen başlamalı.

- Ayazlı Bölgesi’ne yapılması planlanan yeni liman projesinin hızlandırılmalı.

- Akçakoca turizminin can damarı olan Kale ile Çuhalı plajları açıklarına proje ve ödeneği hazır olmasına rağmen çalışması başlatılmayan dalgakıranlar ivedilikle inşa edilmeli.

- Akçakoca merkez ve Melenağzı Çevre Yolu Projesi’nin uygulanması sağlanmalı.

- Kentsel dönüşüm projeleri hayata geçirilmeli.

- Mücavir alan sınırları genişletilmeli.

- Şehrin kalbine hançer gibi saplanan Sky Tower Otel enkazına mutlaka çözüm üretilmeli.

- Ekonomik ömrünü dolduran ve şehrin ihtiyacını karşılayamayan atık su arıtmanın yerine yeni arıtma mutlaka yaptırılmalı

- Her seçim döneminde belediye başkanlarının söz verip unuttuğu kapalı pazaryeri güçlendirilip mutlaka modernize edilmeli.

- Özellikle yaz aylarında artan talebe bağlı olarak bölgenin çekim merkezi olan Akçakoca’mızda sosyal aktiviteler, birkaç güne değil de sezona yayacak biçimde programlanmalı.

- Tarihi Yukarı Mahalle Pazarı, kendi tarihi dokusuna uygun olarak düzenlenmeli, tarihi binalar restore edilmeli ve butik otel işletmeciliği teşvik edilmeli.

- Akçakoca – Düzce, Akçakoca -Ereğli, Akçakoca Kocaali-Karasu arasında çalışan ve çok eski olan minibüslerin yenilenmesi için minibüsçü esnafıyla işbirliği yapılarak çözüm üretilmeli.

- Özellikle yaz aylarında artan otopark sorununun çözümü için ulaşım mastır planı hazırlanmalı.”

“Makam aracını mesai dışında kullanmayacağım”

Aday gösterilip başkan seçilmesi halinde her zaman halkla samimi bir diyalog içinde olacağının sözünü veren AK Parti Akçakoca Belediye Başkan Aday Adayı Ali Uzun, son olarak “Halkın içindeyim, dinliyorum. Çözüm odaklı olan biri başkanlık yapmalı. Çöp konusunda da sorunlar var. Sanat ve kültür evi yapmak istiyorum. Değişik sanatların hayata geçmesini istiyorum. Halka karşı tavırlarımda değişiklik olmaz. Esnafları geziyorum. Belediye başkanı aracını mesai dışında kullanmayacağım. Yürüyerek gidip gelmek istiyorum.” açıklamalarında bulundu.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.