“İŞ YAPABİLME YETENEĞİ SON DERECE YÜKSEK”

Akçakoca Eski Belediye Başkanı Fikret Albayrak, Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’ın hazırlayıp sunduğu ‘Kitabın Ortasından’ programına konuk oldu. Albayrak, programın ‘Nasıl İzah Edersiniz?’ bölümünde Ünsal’ın kendisine sorduğu isimleri anlattı. Albayrak, CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan’ı, ‘Düzce için büyük bir şans olarak görüyorum’ diye izah etti.

“İŞ YAPABİLME YETENEĞİ SON DERECE YÜKSEK”

Akçakoca Eski Belediye Başkanı Fikret Albayrak, Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’ın hazırlayıp sunduğu ‘Kitabın Ortasından’ programına konuk oldu. Albayrak, programın ‘Nasıl İzah Edersiniz?’ bölümünde Ünsal’ın kendisine sorduğu isimleri anlattı. Albayrak, CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan’ı, ‘Düzce için büyük bir şans olarak görüyorum’ diye izah etti.

18 Haziran 2023 Pazar 16:57
“İŞ YAPABİLME YETENEĞİ SON DERECE YÜKSEK”

Öncü TV, 100.2 Öncü Radyo ve Radyo Kent’te canlı olarak yayınlanan ‘Kitabın Ortasından’ programının bu hafta canlı yayın konuğu, Akçakoca Belediyesi Eski Belediye Başkanı Fikret Albayrak’tı. Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’ın hazırlayıp sunduğu programın ‘Nasıl İzah Edersiniz’ bölümünde Ünsal’ın sorduğu siyasileri izah eden Albayrak, Akçakoca eski Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici için, Akçakoca Belediyesi’ne çok büyük zarar verdiğini düşünmüyorum.’ ifadesini kullandı.

Akçakoca Belediye Meclis Üyesi Hasan Ali Yanmaz?

Memleket sevdalısı olduğunu düşünüyorum. Hasan Ali Yanmaz deyince aklıma Günbatımı gelir. O gün çok az rastlanan bir şey yaptı; Cüneyt Bey yönetimdeydi. Günbatımı’nın satışını tek başına durdurdu.

TUNCAY TÜRKGÜLÜ

Gazeteci Tuncay Türkgülü?

Tuncay abi basında çabalıyor. Aslında objektif haberler yapmaya çalışıyor. Ben belediye başkanıyken yeri geldiğinde eleştirmiştir yeri geldiğinde doğru haberler de yapmıştır.

ayhan akın

Ayhan Akın?

Dargınız biz. Çünkü Ben Çuhallı’ya büyük yatırım yaptım. Oralara turizm açtım. Benim orada otelim var, restoranım var, taksi durağım var. 60 yıllık marketçilikten turizme döndüler bu nasıl olur kardeşim?

Akçakoca Eski Belediye Başkanı Erol Solak?

Siyaseti çok seven bir insan. Turizmde Akçakoca’nın ciddi anlamda önünü açmıştır. Vizyoner bir belediye başkanlarımızdan bir tanesiydi. Sonrasında siyasetin içerisinde aktif rol alamadı. Ama her zaman fikirlerinden faydalanmışımdır. Sık sık sohbet ederiz kendisiyle. Türkiye’yi hep gezer, hiç ummadığımız zamanda ummadığımız şekilde önümüze değişik fikirler koyar. Hep yanımızda kalsın istiyoruz bize yol göstersin.

MUSTAFA ÖZENSEL

Mustafa Özensel?

Tarihe altın harflerle yazılacak. Hem MHP iktidarda, ‘Kardeşim burada bir problem var, ya bu problemi çözün, ben bu şartlarda ilçe başkanlığı yapmam.’ diyordu. Belgelerle genel merkeze gidiyor. Belediyeyi ortaya koyuyor. Müdahale edilmeyince geriye dönüyor. ‘Ben bu pisliğin içinde olmam’ deyip istifa ediyor. Bugüne kadar çok konuşulmadı istifası ama bence gelecek dönemde bu çok konuşulacak. Çok ahlaklı bir insan olduğunu ve Akçakoca’yı çok sevdiğini gösterdi kendisi.

İbrahim Can?

Herkes Akdeniz’e Ege’ye gidip yatırım kendi memleketine yatırım yapmış bir abimiz. Akçakocaspor’da da ciddi emekleri oldu. Turizmci anlayışı devam ediyor. Belediye başkanı olduğumda ‘bundan sonra turizmde ciddi işlere imza atacağız bu oteli bir elden geçirelim’ Sağ olsunlar İsmail abiyle İbrahim abi beraber oteli tekrar soydular yeni baştan Akçakoca’mıza yakışır hâle getirdiler. Ama maalesef turizmde çok geriye gittiğimiz için otellerimiz kışın kapanıyor. Esnafımız turizmden yeterli parayı kazanamıyor. Hepsi ciddi bir umutsuzluk içinde. Allah’ın izniyle geleceğiz, tekrar bütün esnafımızı heyecanlandıracağız. Hepsi para kazanmaya başlayacaklar.

ESVET SARIOĞLU2

Esvet Sarıoğlu?

Çok becerikli bir arkadaşımız. İş yapabilme yeteneği son derece yüksek. Siyaset başka bir şey. Uzun yıllardır ilçe başkanı.

Osman Yetmişbir?

Belediyemizin çok eski duayenlerinden bir tanesi. Bir iş verdiğin zaman severek yapar. Ben severdim kendisini belediye başkanlığı dönemimde. Onun gibi belediye çalışanları çok azdır.

Selçuk Yanmaz?

İlk ilçe başkanlığı yaparken etrafımızda partilerimizde acaba bu işi başarabilir mi ne olur diye hep içimizde bir tedirgindik ama oradan büyük lider çıktı. Kendisi 3 dönem ilçe başkanlığı yapmış, partimizde ciddi birlik ve beraberliği kurmuş zaten birlik ve beraberliğin olduğu yerde başarı geliyor o başarıyla yerel seçimleri kazandık.

CHP İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz?

Tuğrul Başkan siyaseti seviyor, bu işi seviyor. Kendisini tamamen ilçe başkanlığı işine kilitlemiş, 3 yıllık da bir süresi oldu, bir daha da olur mu bilmiyorum.

Erdoğan Yılmaz?

Erdoğan abi hep siyasette bir yerlere gelmek istemiş ben öyle seziyorum.

Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Pazvant?

Kendisinden beklemediğim derecede ciddi bir güzel bir performans gösterdi. Beni şaşırttı diyebilirim. Oda başkanı olarak gerçekten çok ciddi işlere imza attı başarılı oldu. OSB’nin gelişmesinde bugünlere gelmesinde önemli emekleri ve hizmetleri oldu.

Telefoncu Berkant Hoşça?

Fanatik bakıyor. O da onun yapısı.

CÜNEYT YEMENİCİ

Akçakoca Eski Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici?

Özellikle 100 bin nüfusun altında olan yerlerde avukatlar, eczacılar, doktorların ben çok belediye başkanı olmasına karşıyım. Daha bir teknik eleman olsa daha iyi olur. Ama 100 bin nüfusu geçen yerlerde yöneticilik vasfı ortaya çıkıyor. Birkaç hatası dışında bence başarılı bir belediye başkanlığı yaptı. En azından Akçakoca’da malına mülküne sahip çıktı. Akçakoca Belediyesi’ne çok büyük zarar verdiğini düşünmüyorum.

 - Kopya

CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan?

Hep söylemişimdir. Tek taraflı bir yönetim anlayışı çok doğru sonuç vermiyor. Her zaman 3-0 Düzce’de. Milletvekilleri tek taraflı oluyor. Arkalarında onları denetleyen, kontrol eden kimse olmayınca birçok dönemde çok başarısız milletvekillerimiz oldu Düzce’de. Şimdi muhalefetten birisinin bir milletvekili olması Düzce’ye çok katkı sağlıyor. Talih Özcan’ı Düzce için büyük bir şans olarak görüyorum. Düzgün ve birikimli bir arkadaşımız. Belediyeyi kazanırsak onunla çok güzel işlere imza atacağımızı düşünüyorum. Mevcut AK Parti milletvekillerini de iyi denetleyerek onların da çok sıkı çalışacağını Talih Özcan sayesinde çok iyi yatırımlara imza atacaklarını düşünüyorum. Talih Özcan beş yıl sonra Düzce’de CHP’nin oylarını artırmış olacak.

Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal?

Sadullah Ünsal deyince basında, biz Belediye Başkanı olduğumuz da karşı karşıya çok geldik sizinle, aslında o da bir yanlış anlaşılmaydı. Sonradan öyle bir şey kalmadı onu düzelttik tabi, çünkü iki tarafında bir art niyeti yoktu. Devletin FETÖ yapılamasına karşı duruşunuzu hatırlarım. Çok eski yıllardan, herkes omuz omuza verirken siz tek başınıza ciddi anlamda, ben sizin siyasi görüşünüze de biliyorum Reis’e hayran olduğunuzu da biliyorum, ona rağmen bu işin yanlış olduğunu çok eski yıllardan bu yana söylerdiniz, FETÖ denince aklıma siz gelirsiniz çünkü oradaki duruşunuzu hep hatırlarım, sanki geleceği görmüşsünüz. Düzce basınına büyük emek veriyorsunuz, görüyoruz mücadelenizi buralarda tutunmak öyle kolay değil sizleri de tebrik ediyorum, Akçakoca sevdalısı olduğunuzu da biliyorum.

Akçakoca Eski Belediye Başkanı Fikret Albayrak?

Ben kendimi Akçakoca halkına hizmet eden birisi olarak kendimi görmüşümdür. Bir kimliğimiz var bir vizyonumuz var, bu bilgi ve vizyonumuzla Akçakoca’yı bir yerlere taşıyacağımı hep düşünmüşümdür. Bu bilgi ve vizyon ile Allah bize nasip ederse, eğer tekrar gelirsek, Akçakocalı esnaflar rahat olsunlar tekrar o şaşalı günlere, para kazandıkları günlere, iki kişiyle değil de 10 kişiyle çalıştığı günlere, otellerin tıklım tıklım dolduğu, Akçakoca’yı festivalleriyle keyifli bir kent haline getireceğimiz bir Fikret Albayrak görecekler. Hayatımda devletin bir kuruşuna dahi dokunmadım, kimseye de dokundurtmam yani devletin malına mülküne, hep sahip çıkmışımdır. Bundan sonra da sahip çıkacağım, Sadullah Bey bir sürü soruşturma geçirdim, bir sürü mahkemeler geçirdim, bir gün dahi ceza almadım şükürler olsun hepsinden alnımın akıyla çıktım. Bu birikim bu vizyonumuzla, Akçakoca’mızı tekrar ileriye taşıyacağımızı düşünüyorum, hiç endişem yok bu konuda, büyük bir tecrübemiz var birikimimiz var, çalışkanım da çok çalışırım ben, çalışmayı da severim, Akçakoca benden faydalanırsa kazanacaktır.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.