SAYGI, SEVGİ VE SONSUZ MİNNETLE…

Çanakkale Zaferi’nin 104. yıldönümünde, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ile aziz şehitlerimiz ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimize olan sonsuz minnet, anma mesajlarıyla bir kez daha kelimelere döküldü.

SAYGI, SEVGİ VE SONSUZ MİNNETLE…

Çanakkale Zaferi’nin 104. yıldönümünde, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ile aziz şehitlerimiz ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimize olan sonsuz minnet, anma mesajlarıyla bir kez daha kelimelere döküldü.

18 Mart 2019 Pazartesi 19:00
SAYGI, SEVGİ VE SONSUZ MİNNETLE…

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir ve Düzce Üniversitesi Rektörlüğü birer mesajı yayımladı. Mesajlarda büyük zaferin Türk milleti için önemine vurgu yapıldı.

Vali Dağlı, Yüce Türk Milleti’nin tarih boyunca vatanını, hürriyetini ve istiklalini korumak için emsalsiz cesaret ve fedakârlıklar gösterdiğine ve tarihinin şanlı zaferlerle dolu olduğuna dikkat çektiği mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bu aziz vatana aynı şuur ve sadakatle sahip çıkmakta her zamankinden daha kararlıyız”

“Çanakkale, bin yıllık tarihimizin her anına damga vuran istiklal ve istikbalimiz konusundaki kararlılığımızın, iman gücünün, çok büyük fedakârlıklarla bir kez daha teyit edildiği yerdir. Canlarını feda ederek 'Çanakkale geçilmez' dedirten, aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz milletimizin vatan, bayrak, istiklal ve hürriyetleri uğruna neler yapabileceğini tüm dünyaya göstermişlerdir. Çanakkale'de kazanılan bu zafer milletimizin birlik, beraberliğinin ve kardeşliğinin en güzel örneği ve bunun asla bozulamayacağının en açık delilidir.

Şanlı geçmişimizden aldığımız güçle, bizlere emanet edilen bu aziz vatana, günümüzde ve gelecekte de aynı şuur ve sadakatle sahip çıkmak konusunda her zamankinden daha kararlıyız. Çanakkale Zaferi’nin 104. yıl dönümü dolayısıyla milletimize eşsiz bir zaferin gururunu yaşatan başta devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatan uğrunda en değerli varlıklarını feda eden Çanakkale, Kıbrıs, 15 Temmuz ve terörle mücadele operasyonları şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Gazilerimize sağlık, afiyet ve hayırlı uzun ömürler diliyorum.”

“Bu vatana, ebediyete kadar kararlılıkla sahip çıkacağız”

AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir ise Çanakkale Zaferi’nin 104.yıldönümünde Çanakkale Destanı’nın tüm kahramanlarını hürmet ve minnetle anarak, şu ifadelere yer verdi:

“Çanakkale, ecdadımızın en büyük ve en şanlı zaferlerinden biri olan, insanlık tarihinde eşine az rastlanır bir kahramanlık destanıdır. Bugün de vatanımız üzerinde oynanmak istenen oyunlara, milletimize yönelik hain planlara karşı dimdik duruyoruz. Kadını erkeği, genci yaşlısı ile ‘Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan ve Tek Devlet’ diyerek bu vatana, ebediyete kadar kararlılıkla sahip çıkacağız.

Bu düşüncelerle, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıldönümü vesilesiyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla yâd ediyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun...”

“Bir milletin yeniden doğuşu…”

18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Gününün 104. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay Çanakkale ruhunun Türk tarihinde başka bir yeri olduğunu ifade ederek “Tarihimiz birbirinden şanlı zaferlerle dolup taşar. Türk’ün manevi kudreti karşısında çaresiz kalan düşmanlara vatan, millet, bayrak sevgisini öğrettiğimiz yegane zaferlerden biri de Çanakkale’dir. Bir milletin yeniden doğuşu olarak anılan, öğrenilen bu destanda Türk Milletinin hürriyet için neler yapabileceğine tüm dünya şahit olmuştur. ‘Çanakkale Geçilmez’ diyerek kazanılan bu zafer milletimizin, birlik ve bütünlüğünün her zaman süreceğinin de açık bir göstergesidir. Şanlı tarihimizden aldığımız kıssalar ve Türk’ün eşsiz zaferleri ile öğrendiğimiz geçmişimizdeki ilham ile en büyük amacımız; topraklarımıza, aziz milletimizin geleceğine sahip çıkmaktır. Bu vesile ile Çanakkale Zaferinin 104.yılında devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ile silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize acil şifalar, hayırlı ömür diliyorum” ifadesinde bulundu.

“Tek bir vatan evladı kalana kadar, Çanakkale'nin asla geçilemeyeceğine söz veririz”

Düzce Barosu adına bir mesaj yayımlayan Baro Başkanı Azade Ay tarafından şu ifadelere yer verildi:

“18 Mart 1915,Türk tarihinde bir askeri ve siyasi başarı olmaktan öte, inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın yaradılış tarihidir. Türk Milleti, bu zafer ile Dünya tarihinin seyrini değiştirmiş, varoluş mücadelesine bir mihenk taşı dikmiştir.

Bu Büyük Zaferin 104.yıldönümünde başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve onun silah arkadaşlarını, vatan uğruna bu güne değin canlarını feda eden tüm şehitlerimizi saygı ve şükranla anarken, tek bir vatan evladı kalana kadar, Çanakkale'nin asla geçilemeyeceğine söz veririz.”

“Aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz”

Düzce Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayımlanan mesajda ise, şunları kaydedildi:

“Yediden yetmişe, kadından erkeğe, vatan uğruna herkesin tek vücut olduğu, kendilerini medeni olarak nitelendiren; ancak kendinden olmayanları yok etmek için hayasızca saldıranlara dünya döndükçe unutamayacakları bir dersin verildiği yerdir Çanakkale. Tarihe altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi; ‘Ben size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum.’ emrine karşılık, 15 dakika sonra öleceğini bildiği halde halay çekerek cepheye giden delikanlıların, ölümü zaferleştirdikleri yerdir Çanakkale.

Çanakkale Cephesi Anadolu halkına verdiği umut, azim ve kararlılıkla, Kurtuluş Savaşı'nın ilham kaynağını oluşturmuştur. Çanakkale, Türk ulusunun, bağımsızlık ve hürriyet söz konusu olduğunda ne denli kararlı ve kahraman olduğunu tüm dünyaya sonsuza dek hatırlatacak bir cephe olarak kalacaktır. Düzce Üniversitesi olarak, milletimizin, tüm imkânsızlıklara rağmen milli birlik ve beraberlik bilinciyle bir bütün olarak vatanını, dinini ve değerlerini koruyacağını dünyaya gösteren Çanakkale Zaferi’mizin yıl dönümünü kutluyor; Çanakkale ruhunun artarak devam etmesini temenni ediyor, başta Çanakkale Kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.”

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.