“DÜZCE’DE DOĞACAK, YAŞAYACAK, DÜZCELİ’Yİ ANLAYACAK!”

MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu, Öncü Haber’e özel verdiği röportajda, seçimler yaklaşırken, vatandaşın Cumhur İttifakı konusunda yanlış bir algıya sahip olduğuna işaret ederek, ‘Biz koalisyon değiliz, ittifakız. Düzce’de AK Parti de 3 vekil adayı çıkaracak, MHP de 3 aday çıkaracak. Sonuç itibarıyla bu kişiler yarışacak.’ dedi. Düzce’deki yerel siyaset anlayışının sorunları çözmekten çok uzak olduğunu vurgulayan ve atışmaların memlekete hiçbir şey kazandırmadığını belirten Caboğlu, sık sık karşı karşıya geldikleri İYİ Partili Yunus Özay Er’e “Seçilmiş kişileri eleştirip bu zamana kadar ne kazandın?” diye sordu. Söz MHP’nin aday kriterlerine geldiğinde ise “Parti olarak Düzce’nin bağrından kopmuş, Düzce’de doğmuş, büyümüş, Düzceli’yi daha iyi anlayabilecek adaylarla yola çıkacağız.” diye konuştu.

“DÜZCE’DE DOĞACAK, YAŞAYACAK, DÜZCELİ’Yİ ANLAYACAK!”

MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu, Öncü Haber’e özel verdiği röportajda, seçimler yaklaşırken, vatandaşın Cumhur İttifakı konusunda yanlış bir algıya sahip olduğuna işaret ederek, ‘Biz koalisyon değiliz, ittifakız. Düzce’de AK Parti de 3 vekil adayı çıkaracak, MHP de 3 aday çıkaracak. Sonuç itibarıyla bu kişiler yarışacak.’ dedi. Düzce’deki yerel siyaset anlayışının sorunları çözmekten çok uzak olduğunu vurgulayan ve atışmaların memlekete hiçbir şey kazandırmadığını belirten Caboğlu, sık sık karşı karşıya geldikleri İYİ Partili Yunus Özay Er’e “Seçilmiş kişileri eleştirip bu zamana kadar ne kazandın?” diye sordu. Söz MHP’nin aday kriterlerine geldiğinde ise “Parti olarak Düzce’nin bağrından kopmuş, Düzce’de doğmuş, büyümüş, Düzceli’yi daha iyi anlayabilecek adaylarla yola çıkacağız.” diye konuştu.

03 Kasım 2022 Perşembe 17:21
“DÜZCE’DE DOĞACAK, YAŞAYACAK, DÜZCELİ’Yİ ANLAYACAK!”

MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu, gündemde öne çıkan yerel ve ulusal gündeme dair Öncü Medya Haber Müdürü Canan Üstüner’in sorularını yanıtladı.

“İttifak ortağımız dahi olsa yanlışa ‘Doğru’ demeyiz”

İlk olarak AK Parti ile devam eden ittifak süreci nedeniyle eleştirinin geri plana itilip her adımın ortak atılması nedeniyle seçmenden gelen ‘Ne farkınız kaldı?’ tepkisini yorumlayan Caboğlui şöyle konuştu:

“Yani burada şu var. Tabanıyla topyekûn birlikte hareket eden bir genel merkez. Bakın biz tabii ki genel siyasi parti temsilcilerine bir şey deme durumunda değiliz. Ama biz yapacağımız ve yaptığımız her türlü hizmet ve çalışmalarda şov amaçlı yapmayız. Yani şov işi bizim işimiz değil. Biz bir hizmet yaparken Allah rızası gözetiriz. Yaptığımız hizmette bize bir Allah razı olsun dendiyse bizim en büyük mükâfatımız bu olur. Vatandaşın aleyhine olan bir durumu ittifak halinde olduğumuz bir siyasi partiden gelince ‘Doğrudur’ demek, bizim teşkilat yapımızda bu yoktur. Doğru her zaman doğrudur. Vatandaşın mağdur edilmemesi lazım. Ama şunu da ben söylerim yani az önce dediğim şov dediğim kısımda bazı şeylerin çözüm odaklı olması lazım. Yani bu sadece söylemekle olmaz. Bekara boşamak kolay. Sonuç itibari ile dünyanın ve ülkemizin geçmiş olduğu bu dönemle alakalı sıkıntılı bir dönem var. Eğer bu dönemde bir markete gidip paranız dahi olsa bir şeyler alabiliyorsak şükür etmek lazım. Bugün batı da baktığımızda para varsa da alamıyorlar. Bu manada her şey siyaset değil.”

“İYİ Parti İl Başkanı seçilmiş kişileri eleştirip bu zamana kadar ne kazanmış?”

Muhalefetin sürekli eleştiri odakları söylemlerini değerlendiren ve hedef tahtasına İYİ Partili Yunus Özay Er’i koyan Caboğlu, şunları kaydetti:

“Bakın ben il başkanı olduğum zamanlarda özellikle 2018-2019 seçimlerinden sonra bütün il başkanlarıyla oturup istişare etme fırsatımız oldu. Bizim taleplerimiz doğrultusunda il başkanları ile belli zamanlarda bir araya gelelim kararı alındı. Burada hep şunu söyledim, dedim ki; ‘Seçim yok, seçime kadar en azından oturalım Düzce’deki yerel siyasetçiler olarak sorunları çözme odaklı çalışalım.’ Bakın az önce bir soru sordunuz. Seçim dönemi başladı. Ankara’dan her siyasi parti bazı temsilciler göndermeye başladı. Artık belki kavga etmemiz gerekiyorsa da edeceğiz. Yani belki ittifak halinde olduğumuz siyasi partiyle de eğer parti çalışmaları doğrultusunda eleştiri yapmamız gerektiğinde de yapacağız. Ama şimdiye kadar olan bir zaman ben Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı olarak söylüyorum, Düzce için bir kayıptır. İYİ Parti İl Başkanı bu toplantıların hemen akabinde seçilmiş kişileri eleştirip bu zamana kadar ne elde etmiş, ne kazanmış? Bu bir artı değildir. Her zaman toparlayıcı olmak, her zaman çözüm odaklı olmak, Düzce için yereldeki siyasetçiler için çok kıymet arz etmektedir. Bugünden sonra ne ile itham ediyorsan et siyasette. Tabii kaynağın doğru olması kaydı ile. Her türlü il başkanı çıkıp bir söylem yapabilir.”

“Genel siyaseti Düzce’de kısır döngüye çevirdik”

Siyasi atışmaların Düzce’ye hiçbir şey kazandırmadığının altını çizen MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu, “Biz 3-4 yıl boyunca Türkiye’de yapılacak genel siyaseti Düzce’de kısır döngüye çevirdik. Bunlar Düzce’ye bir şey kazandırmadı, kazandırmaz da. Önümüzdeki günlerde tabii bir seçim dönemine doğru gidiyoruz. Ama ben bunu hep gönül rahatlığı ile söyleyebiliyorum. Gittiğimiz köylerde ‘Biz kaçıncı kez geliyoruz?’ diye düşünürken, vatandaş bunu biliyor. Diyor ki ‘Bu gelişiniz de dördüncü geliyorsunuz.’ Bazı köye beşinci geliyorsunuz diyor. Tabii bunlar bizi mutlu ediyor.”

“Düzce’de AK Parti de 3 aday çıkaracak, MHP de 3 aday çıkaracak”

“Bu memleketin bir algı sorunu var.” diyerek sözlerine devam eden Caboğlu, şöyle konuştu:

“Bizi AK Parti teşkilatı ile bizi koalisyon gibi görüyorlar. Eğer siz bu tarafı koalisyon gibi görüyorsanız diğer ittifaka baktığınızda da bunu özellikle İYİ Parti tarafından söylüyorum. HDP’nin de o ittifak içinde olduğunu düşünürsek onlar da bir koalisyon içinde mi? Yani bunu kamuoyunun önünde çok açık söylemezler. Yani HDP’yi çok kabul etmezler. Ama sonuç itibariyle İstanbul’da, Ankara’da yapılan bir ittifak sonucunda bir belediye başkanlığı sonuç bulmuş oldu. Milliyetçi Hareket Partisi’nin teşkilat dokusu ayrıdır, bugün Düzce’den baktığımızda ki bizim bakmamız gereken yer o taraf yukarıda da koalisyon yoksa Düzce’de AK Parti de 3 milletvekili aday çıkaracak, Milliyetçi Hareket Partisi de 3 milletvekili aday çıkaracak. Sonuç itibarıyla bu kişiler yarışacak. Ama seçmenin şöyle düşünmesinde fayda var. Bugün Milliyetçi Hareket Partisi’nin bu duruşunda ne anlatmak isteniyor? Bu duruşu vatandaşlar nezdinde ne yönde kabul oluyor? Bunu seçmenin kendince iyi bir sorgulaması lazım, ben birey olarak sorguladığımda Milliyetçi Hareket Partisi’nin ittifak içerisinde, diğer ittifakta olduğu gibi herhangi bir protokol, herhangi bir anlaşma, herhangi bir bakanlık beklentisi yok. Bugün genel başkanımızın söylemiyle bizim partimizin kuruluşundan bu zamana kadar önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben şuuruyla hareket edildiği bir görüşü ortaya çıkmış olması lazım.”

“TBMM’de milliyetçi, ülkücü idarenin olma zorunluluğu var”

Cumhurbaşkanlığı Seçimi’nde ortak adaya destek verdiklerini ancak genel seçimlere iki ayrı parti olarak girdiklerini vurgulayan Caboğlu, “Seçimde vatandaşın huzuruna çıktığımız zaman seçmen şöyle düşünebilir bugün AK Parti’ye bakacak eğer AK Parti vekillerinden ya da yeni oluşacak adaylardan bir hizmet bekler veya hizmet oluşur düşüncesi kanaati ortaya çıkarsa oraya verecek oluşmazsa da Milliyetçi Hareket Partisi’ne bakıp, adaylarına bakıp karar verecek. İttifak içinde olduğumuz halde mecliste bizim 48 sandalyemiz var. Milliyetçi Hareket Partisi’nin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temsil kabiliyeti yüksek olması lazım. Bugün eğer ülkemizde ters giden şey olduğunda solcusu-sağcısı herkes şunu söyler ‘Nerede ülkücüler, nerede MHP’liler?’ Yani Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde milliyetçi, ülkücü idarenin olma zorunluluğu var. Bu dönemle alakalı söylüyorum özellikle dış baskıların arttığı dönemde Milliyetçi Hareket Partisi’nin, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde sandalye sayısının çok yüksek olması lazım bu aslında bir yönde de ülkemizin menfaati açısından arz etmektedir.” dedi.

“Hayat pahalılığını direkt AK Parti’ye endekslemek doğru olmaz”

MHP İl Başkanı Caboğlu konuşmasına şu şekilde devam etti: “Bugün Milliyetçi Hareket Partisi’nin bir yolsuzluğundan kimse bahsetmez, Milliyetçi Hareket Partisi’nin yereldeki siyasetçilerle ilgili kötü yönde kimsenin bir sözü olmaz sadece söyledikleri şu söz vardır genel başkanın söylediği “Biz bu memleketi patatesle, dolarla kurmadık.” Özellikle bu son dönemdeki hayat pahalılığını direkt AK Parti’ye endekslemek doğru olmaz. Bugün dünyanın geçtiği zor bir dönem var. ‘Siz onlarla niye ittifak halindesiniz?’ Şimdi bunu soran özellikle bizden giden, bu ittifaktan sebep başka bir siyasi partiye giden arkadaşlara şunu söylemek isterim. Özellikle 15 Temmuz’dan sonra Cumhur İttifakı olarak ‘Ülkemiz milli ve yerli olmayan hiçbir yerde olmayacak.’ sözünden hareketle ortak düşüncede buluştuk. Bizden giden arkadaşlara baktığımızda, Amerika Birleşik Devletleri’nden ve Avrupa’dan medet uman ve seçmen tabanlarına baktığımızda hiçbir şekilde bir doku uyması olmayan bir ittifak içerisinde olduklarını, orada ne yaptıklarını kendi kendilerini sorgulamasını isterim. Burada nefsi hareket etmemelerini tavsiye ediyorum.”

“Düzce’nin bağrından kopmuş, Düzce’de doğmuş, büyümüş adaylarla yola çıkacağız”

MHP’nin aday kriterleri hakkında bilgiler veren MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu, “Milliyetçi Hareket Partisi olarak milli, yerli derken ülke genelinde millilik, yerlilik varsa Düzce’de de milli, yerli olmak lazım. Bu tabii seçmeni çok iyi anlamaktan gelir. Düzce’de büyümüş, Düzce’de yaşamış, Düzce’nin bir değeri olmuş adaylarla yol gitmenin Düzce’ye daha çok kazanım getireceği kanaatindeyiz. Diğer siyasi partilerin ne yönde, nasıl hareket ettikleri kendilerini bağlar. Tabii Milliyetçi Hareket Partisi olarak Düzce’nin bağrından kopmuş, Düzce’de doğmuş, büyümüş, Düzceli’yi daha iyi anlayabilecek bir aday profili ile inşallah önümüzdeki dönem devam edeceğiz.”

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.