DÜZCE VALİLİĞİ İŞE ALIM ŞARTLARINI DUYURDU

Düzce Valiliği, Okulların açılmasına kısa bir süre kala İŞKUR Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliğinde Toplum Yararına Projesi (TYP) kapsamında okullarda istihdam edilmek üzere 378 kişinin 9 ay süre ile çalıştırılacağını duyurdu.

DÜZCE VALİLİĞİ İŞE ALIM ŞARTLARINI DUYURDU

Düzce Valiliği, Okulların açılmasına kısa bir süre kala İŞKUR Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliğinde Toplum Yararına Projesi (TYP) kapsamında okullarda istihdam edilmek üzere 378 kişinin 9 ay süre ile çalıştırılacağını duyurdu.

28 Ağustos 2023 Pazartesi 11:34
DÜZCE VALİLİĞİ İŞE ALIM ŞARTLARINI DUYURDU

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 11 Eylül’de açılacak olan okullardaki personel açığının giderilmesi için Düzce İŞKUR İl Müdürlüğü ile protokol imzaladı. Bu kapsamda, TYP ile 378 kişinin Düzce İl Genelindeki okullarda 378 kişinin istihdam edileceği belirtildi.

Düzce Valiliği, okullarda istihdam edilecek 378 kişi için başvuru şartlarını açıkladı. Düzce Valiliği tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında şu bilgilere yer verildi:  

“Düzce Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde İlimiz merkez ve ilçelerindeki okullarda yardımcı hizmetli olarak çalıştırılmak üzere 378 kişiye yönelik dokuz aylık dönem için Toplum Yararına Projesi yapılması kararlaştırılmıştır. Başvurular 28/08/2023-1/09/2023 tarihleri arasında ALO -170 iletişim hattı üzerinden veya İŞKUR internet sayfasından (www.iskur.gov.tr) alınacaktır.

Programa başvuracak adaylarda aşağıda listelenen hususlar aranacaktır.

 İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak,  TYP başvuru tarihinde işsiz olmak,  18 yaşını tamamlamış olmak,  İl sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak,  Emekli ve malul aylığı almamak,  Öğrenci olmamak (açık öğretim öğrencileri hariç)

 TYP’lere program süresince Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca birisi katılabilir.  Adres Kayıt Sistemine (AKS) göre aynı adreste oturanların, programa başlangıç tarihi dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen bir aylık asgari ücretin net tutarının bir buçuk (1,5) katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamaz.

Yurtlar ve sığınma evleri, vb. toplu yaşam alanlarında ikamet edenler ile 6284 sayılı Kanun kapsamında olanlar için bu şart aranmaz.  Aktif sigortalı olanlar, vergi mükellefi olup işveren statüsünde bağkurlu olanlar katılamazlar.

 Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan kişiler TYP’ye katılamaz.

 Seçim yöntemleri sonrası oluşan listelerde aynı adreste oturan kişilerden birden fazla kişinin isminin olması halinde; başvuranlardan Kuruma kayıt tarihi daha eski olana öncelik tanınacaktır. Kurum kayıt tarihlerinin aynı olması halinde ise başvuranlardan yaşı büyük olan söz konusu TYP’ ye katılacaktır.  Daha önceki programlardan mazeretsiz ayrılmamış olmak ve yasaklı olmamak ya da yasaklılık süresi dolmuş olmak.

Yukarıda ifade edilen hususlar çerçevesinde belirlenen asil liste İl Müdürlüğümüzce kurum ilan panosunda duyurulacaktır.”

HABER: Savaş ARI

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.